Co oznacza wynik badania Holterem u 20-latka?

Bardzo proszę o interpretację badania holtera : Monitorowanie metod^ Holtera tnwato 23 godziny i 52 minuty. Dominuj^cy rytm nadkomorowy (zatokowy) o sredniej cz^stosci 81/min. Minimalna cz^stosc rytmu wynosita 51/min o godzinie 07:09, a maksymalna cz^stosc rytmu wynosita 146/min o godzinie 23:46. Wykryto 13 epizodow bradykardii w trakcie spoczynku nocnego (min. HR 43/min). Nie stwierdzono pauz dtuzszycii niz 2,0 sek. Stwierdzono 7 dodatkowych pobudzeti nadkomorowych. Stwierdzono 117 dodatkowych pobudzen komorowych, w tym 1 epizod bigeminii komorowej (3 sek) 14 epizody trigeminii komorowej (3-6 sek). Nie wykryto epizodow migotanla/trzepotania przedsionkow. Nie wykryto epizodów bloków zatokowo-przedsionkowych ani przedsionkowo-komorowych. Czy to może świadczyć o jakiejś chorobie czy może wszystko jest w granicach normy, bardzo proszę o szybką interpretację.

Nie interpretujemy wyników badań pacjentów bez znajomości jego historii klinicznej. Musi to zrobić lekarz, który zlecił badanie. Opisano niewielkie zaburzenia rytmu w postaci bi - i trigeminii komorowych. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.