Co oznacza wynik badania kału na krew utajoną?

Mam 1,5 roczną córeczke , wysłałam jej badania kału na krew utajoną , i wyszła dodatnia . Pozatym ma podniesione leukocyty i kał jest ehogienicznie odbarwiony , czekamy na wyniki z bakterii . Ale chodzi mi o to czy krew w kale jest groźna . Bardzo Proszę o odpowiedź .

Lek. Wojciech Zygmunt

Krew w kale w tym wieku, może być wynikiem infekcji (nieżytu jelit). Prawidłowo, że został posłany posiew stolca w kierunku bakterii. Badanie na krew utajoną wysyła się zwykle, gdy krew jest ciężko stwierdzić makroskopowo (gołym okiem), dlatego nie świadczy zwykle o poważnym krwawieniu, zagrażającym życiu. Pozdrawiam.