Krew po wypróżnieniu

Witam, mam 36 lat i pewnie dosyć dziwne pytanie:czy krew może wydzielić się z kału kilka,kilkanaście minut po wypróżnieniu?Dopiero po takim czasie widoczna jest w sedesie, w wodzie delikatnie czerwona otoczka wokół stolca(najczęściej papkowatego).Zrobiłem bibułowy test na krew utajoną w kale i wyszedł negatywnie...Czy może być to jakieś odbarwienie z połączenia kału,wody i moczu? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane podbarwienie wody jest wynikiem domieszki kału. Bez wątpienia jest to wydzielająca się z kału krew, tym bardziej, że test kału na krew utajoną jest negatywny. Nie ma powodów do niepokoju.