Co oznacza wynik badania kręgosłupa i co jest powodem bólu?

Bardzo proszę o interpretacje badania MR I. Wykonano je ponieważ mam bardzo silne bóle kręgosłupa bez względu na pozycję ciała (szczególnie w okolicy lewego biodra, uczucie lodowatych stóp I problemy z chłodzeniem) Opis MRI: Obniżenie wysokości I sygnału krążka mK na poziomie L5-S1. Dehydratacja krążków m-c L1-L5. Wtórne zmiany zwyrodnieniowe pod postacią nierówności blaszek granicznych I podchrzęstnej przebudowy trzonów kręgowych oraz osteofitozy krawędziowej sezonów L-5 I S-1. Kręgozmyk przedni na poziomie L5-S1 wlk. 9mm z centralnego-prawoboczną przepukliną krążka mK, którą zawęża zachyłki kanału kręgowego I otwory m-c z modelowaniem korzeni. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach mK. Torbiel Tarlova 7 mm na poziomie S2. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych.Nadmieniam ze mam 50 lat a bardzo silny ból pojawił się po wypadku samochodowym we wrześniu 2017

Opisana w MRI dyskopatia i kręgozmyk L5-S1 ! z mozliwym uciskiem rdzenia i korzeni nerwowych...
OPIS MRI jak wyżej; niewielkie zmiany
Opis badania to za mało; Do interpretacji klinicznej
Trudno ocenić bez badania ; Jaki ogólny stan zdrowia, objawy bólowe?
wskazana pełna konsultacja neurologiczna
Pozdrawiam i zapraszam