Co oznacza wynik badania krwi po jelitówce?

Witam. Mój synek (5lat i 4miesiece) brał antybiotyki augmentin, ceclor, fromilid łącznie przez 35 dni z powodu silnego kaszlu(infekcja/ wirus). Po 2 miesięach miał grypę jelitowa. W tym czasie brał jeszcze pilnego oraz fosidal. Po miesiącu od Jelitowki wykonalam wyniki morfologii. Moje pytanie: o czym może świadczyć WBC 3.6 HCT 35,7 oraz MCV 77, 8?? Pozostałe wyniki w normie. Dodam że dziecko wcześniej nie chorowalo i nie brało antybiotyków! Czy te wyniki mogą świadczyć o poważnych chorobach?

Lek. Michał Lenard

Wynik morfologii powinien być w całości (również z prawidłowymi parametrami) oceniony przez pediatrę. Nieprawidłowości mogą być spowodowane przebytą infekcją. Pozdrawiam!