Co oznacza wynik badania MR kręgosłupa lędźwiowego?
Witam , proszę o konsultacje wyniku MR kręgosłupa lędźwiowego Zmniejszona lordoza lędźwiowego odcinka kręgosłupa . Krążki m/k na poziomie L1/L2-L3/L4 w normie.Na poziomie przestrzeni m/k L4/L5 i L5/S1 tylne uwypuklenie pierścieni włóknistych z modelowaniem worka oponowego.Wysokość trzonów kręgów i krążków m/k oraz ich sygnał zachowany .Stenozy kanału kręgowego nie uwidoczniono.W zakresie badania uwidoczniono ślad płynu w zachyłku odbitniczo- macicznym szer.ok 12 mm.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
A jakie objawy? Koniecznie zestawienie bezpośredniego badania lekarskiego łącznie z powyższym wynik. Proszę udać się do lekarza zlecającego powyzsze badanie