Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa 59-latki?

rdzen kregowy od poziomu C3 do C7znacznie pogrubialy max.do 12 mm znieksztalcony od strony prawejz rozleglymi hyperintensywnymi obszarami w sekcji T2 glownie centralnie.obraz raczej sugeruje zmianyzapalne rdzenia ze wzgldu na znaczne pogrubienie rdzenia cechy obrzeku mozliwe ewentualne zmiany pozapalne lub zwiazane z duzym uciskiem przez ropniaka nadtwardowkowego. znacznie zwezona przestren plynowa okolordzeniowa na tym powyzej i ponizej w kanale kregowym pasmowate obszary o niskim sygnale

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Konieczna wizyta u lekarza neurologa i neurochirurga