Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie wyniki tomografii wskazują na coś niepokojącego?

Proszę o ocenę wyniku tomografi. Rdzeń kregowa na poziomie odcinkaC1do C7 znacznie pogrubialy z obszarem nie jednorodnie wzmożonego sygnału oraz plynowej degeneracji wielkości do 5mm w jego dolnej części obszar aktualnie o wymiarze 60×8mm w płaszczyźnie szczalkowej(poprzednio48×8mm)dodatkowo zwracają uwage obszary płynowe o szerokości 2mm mogące odpowiadać poszerzonemu kanałowi central ego rdzenia kręgowego wyrażone nieco bardziej niż w badaniu poprzednim. Proszę o wydanie opinii z góry bardzo dziękuję za pomoc
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 2 miesiące temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

MRI do obejrzenia; do interpretacji klinicznej . Pewniw jama SYRINGOMIELICZNA ? Jakie objawy Czy oglądał to Neurochirurg ??

Opis " Rdzeń kregowa na poziomie odcinkaC1do C7 znacznie pogrubialy z obszarem nie jednorodnie wzmożonego sygnału oraz plynowej degeneracji wielkości do 5mm w jego dolnej części obszar aktualnie o wymiarze 60×8mm w płaszczyźnie strzałkowej (poprzednio48×8mm) ; dodatkowo zwracają uwagę obszary płynowe o szerokości 2mm mogące odpowiadać poszerzonemu kanałowi centralnemu rdzenia kręgowego; wyrażone nieco bardziej niż w badaniu poprzednim. "

Do pełnej konsultacji PACJENT< BADANIE< WYNIKI! WAŻNE : Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia hormonalne, endokrynologiczne ; inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog

Pozdrawiam Zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy