Obniżenie wysokości ze skróceniem sygnału krążka międzykręgowego C5/C6
Witam proszę o interpretacje wyniki rezonansu magnetycznego:obniżenie wysokości ze skroceniem sygnału krążka miedzykregowego C5/C6 z jego tylnym uwypukleniem o szerokości do 2,6mm i C6/C7 szerokości 2mm -zwezajacymi przed nią rezerwa plynowa rdzenia kręgowego z uciskiem worka oponowego.Rdzeń szyjny bez gliozy drobne obszary zwyrodnienia tluszczowego trzonu kręgu szyjnego

MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania sugerować może chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana jest konsultacja z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.