Co oznacza wynik badania obrazowego u 45-latka?

W mięśniach grzebietu po stronie prawej na wysokości L5/S1 ognisko o wymiarach 24x13mm na przekroju poprzeczny, wymiar gorno-dolnyn39mm. Zmiana o podwyższonym sygnale w obrazach T3, ulega wzmocnieniu kontrastowemy-podejrzenie ogniska rozrtostowego. Co to znaczy?

Lek. Tomasz Budlewski

to ze konieczna jest dalsza diagnostyka i wykluczenie choroby nowotworowej