Jak mam zinterpretować poniższy opis MRI?

Witam, Jak mam zinterpretować poniższy opis MRI? Wizyta u neurologa dopiero za 2 tygodnie? Mam się czego bać? Badanie MR kręgosłupa piersiowego wykonano w sekwencji TSE (obrazy T2-zależne, T2-zal. Fat-Sat), SE (T1-zależne), MEDIC w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych, przed i po podaniu środka kontrastowego iv. Ognisko podwyższonego sygnału widoczne jest w obrazach T2-zal ( tym fs) w końcowym odcinku rdzenia kręgowego, na wysokości górnej połowy trzonu Th11, pośrodkowo i bardziej w części tylnej - maksymalnie średnicy 5 mm na przekrojach osiowych, długości 14 mm w wymiarze CC. Ognisko nie wykazuje uchwytnego wzmocnienia po podaniu środka gadolinowego iv. Obraz MR jest niejednoznaczny - może odpowiadać ognisku demielinizacji (nieaktywnemu) w różnicowaniu uwzględnić należy wysokozróżnicowaną postać glejaka. Poza tym obraz kręgosłupa, kanału i rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym w granicach normy. Wskazane monitorowanie obrazu MRI. R: ognisko zmienionego sygnału w rdzeniu kręgowym na poziomie górnej połowy trzonu Th11 - wymaga różnicowania pomiędzy ogniskiem demielinizacji a zmianą npl wysokozróżnicowaną; konieczne monitorowanie obrazu MRI.

Opis jest niepokojący i wymaga dalszej diagnostyki
Nie napisał Pan jakie są objawy, z jakiego powodu było wykonywane badanie MR? Jakie są choroby towarzyszące? To jest ważne dla interpretacji badania.
Moim zdaniem konieczna jest hospitalizacja i dalsza diagnostyka opisywanej zmiany, wykonanie badania płynu mózgowo-rdzeniowego, ew. innych badań. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego po skierowanie na oddział neurologiczny.
Pozdrawiam