Co oznacza wynik badania poziomu glukozy u 32-latki?
Jestem w 20tc ciąży na czczo mam nieraz 198 z krwi na glukometrze czy mogę zrobić krzywa cukrowa czy mi zaszkodzi jak mam taki wysoki cukier

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Karolina Meszek
Dzień dobry, takie wyniki z pewnością są niepokojące i wymagają dalszej diagnostyki. Przede wszystkim powinna Pani wykonać badanie poziomu glukozy z krwi żylnej a nie z glukometru. Zalecałabym niezwłoczną wizytę u swojego ginekologa, który po przeanalizowaniu wyników i postawieniu diagnozy wdroży odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam