Co oznacza wynik badania przy przewlekłym niebateryjnym zapaleniu prostaty?
Witam, mam przewlekle niebakteryjne zapalenie prostaty. Jednoczesnie mam: "Odwonienie i zwężenie tarczy międzykręgowej L5-S1 jej centralna, szerokopodstawna protruzja na ok. 5-6 mm. z impresją na worek oponowy z przyleganiem do korzeni S1". Czy prawdopodobne jest, ze to problemy z kregoslupem powoduja problemy z prostata? Moze istnieje jakis ucisk? Czy np. rezonans magnetyczny miednicy mniejszej lub inne badanie rozwieje watpliwosci? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania obrazowego uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie. Niemniej jednak, wynik badania należy ocenić wspólnie z badaniem fizykalnym, wywiadem oraz wynikami innych badań dodatkowych. Dlatego sugeruję konsultację z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postepowania.
Pozdrawiam.