Interpretacja wyniku badania MR u 50-latki
Bardzo proszę o interpretację wyniku Badanie MRcentalno-lewoboczna protruzja tarczy międzykęgowej L5/S1, przylega do lewegokorzenia nerwowegoLewy otwór międzykręgowy zwężony przez zmiany zwyrodnieniowe, niewielka impresja na lewy nerw rdzeniowy L5niewielkie uwypuklenie tarczy międzykręgowej L4/L5, bez ucisku na struktury nerwowe.Pozdrawiam Iwona

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.