Wynik MR kręgosłupa u 49-latki
Od listopada boli mnie kręgosłup.Zrobiłam MR odcinka lędżwiowo-krzyżowego.Oto wnioski z badania : W odcinku lędżwiowym kręgosłupa wielopoziomowe miernie nasilone zmiany degeneracyjne.Na poziomie Th12/L1 niewielka protruzja materiału tarczy, bez cech ucisku struktur nerwowych, z impresją worka oponowego. Na poziomie L1/L2niewielka protruzja materiału tarczy, bez cech ucisku struktur nerwowych, z impresją worka oponowego. Na poziomie L4/L5 niewielka protruzja materiału tarczy, bez cech ucisku korz

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Witam! Opis rezonansu wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa. Mogą powodować nasilone dolegliwości bólowe. Proszę skonsultować się z neurochirurgiem który wdroży odpowiednie postępowanie.