Naczyniak trzonu w wyniku MR kręgosłupa
MR kręgosłupa lędźwiowego.Naczyniak trzonu L4 śr13 mm z zachowaniem wysokości trzonu i ciągłości blaszek granicznych.Pojedyncze osteofity na przednich krawędziach trzonów kręgowych.W obrazachT2 zależnych obniżony sygnał z tarcz międzykręgowych Th12 L1,L4L5 i L5S1 z obniżeniem ich wysokości.Na poziomie Th12L1 centralna protruzja tarczy międzykręgowej3mm z modelowaniem worka oponowego.Na poziomie L3L4 centralno prawostronna protruzja tarczy międzykręgowej 5 mm z uciskiem worka oponowego

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Jeżeli występuje ucisk worka oponowego może mieć pani problem z objawami rwy kulszowej. Proszę także unikać dźwigania i schylania przy prostych nogach- może to spowodować pogorszenie problemu.