Co oznacza wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa?

Witam !Odebrałam dziś wyniki rezonasu magnetycznego kręgosłupa szyjnego a wizytę mam dopiero za 3 tyg.Chciałabym się dowiedzieć co oznaczają na poziomie C6/C7 nieznacznie powiekszyla sie centralna tylna wypuklina krążka która posrodkowo nieznacznie modeluje worek oponowy.Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisano przepuklinę krążka międzykręgowego w odcinku szyjnym, która nieznacznie uciska rdzeń i może powodować dolegliwości bólowe.
Pozdrawiam