Co oznacza wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa?
Witam !Odebrałam dziś wyniki rezonasu magnetycznego kręgosłupa szyjnego a wizytę mam dopiero za 3 tyg.Chciałabym się dowiedzieć co oznaczają na poziomie C6/C7 nieznacznie powiekszyla sie centralna tylna wypuklina krążka która posrodkowo nieznacznie modeluje worek oponowy.Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Opisano przepuklinę krążka międzykręgowego w odcinku szyjnym, która nieznacznie uciska rdzeń i może powodować dolegliwości bólowe.
Pozdrawiam