Co oznacza wynik badania RTG klatki piersiowej i zapalenia oskrzeli?

Mój mąż odebrał dzisiaj Rtg kl.piersiowej,gdyż ma ostre zapalenie oskrzeli."W płucach zmian naciekowych i ogniskowych nie stwierdza się. Serce jest powiększone z uwypukleniem zarysów prawych jam i szeroko podparte na przeponie. Aorta zmieniona jest miazdzcowo -poszerzona w łuku do średnicy ok.4,5cm i wygieta w części zstepujacej. Cień górnego srodpiersia jest symetrycznie poszerzony po obu stronach, bez przemieszczania i modelowania światła tchawicy.Dwułukowe zarysy prawej kopuły przepony,.Jestem mocno zaniepokojona. Mąż 59 lat.,w 2012r.udar niedokrwienna,w2013 umiarawany na kardiologii. Czy to coś poważnego??

Lek. Michał Lenard

Wynik świadczy o tym, że mąż nie ma zapalenia płuc. Wynik powinien być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!