Co oznacza wynik badania RTG klatki piersiowej i zapalenia oskrzeli?
Mój mąż odebrał dzisiaj Rtg kl.piersiowej,gdyż ma ostre zapalenie oskrzeli."W płucach zmian naciekowych i ogniskowych nie stwierdza się. Serce jest powiększone z uwypukleniem zarysów prawych jam i szeroko podparte na przeponie. Aorta zmieniona jest miazdzcowo -poszerzona w łuku do średnicy ok.4,5cm i wygieta w części zstepujacej. Cień górnego srodpiersia jest symetrycznie poszerzony po obu stronach, bez przemieszczania i modelowania światła tchawicy.Dwułukowe zarysy prawej kopuły przepony,.Jestem mocno zaniepokojona. Mąż 59 lat.,w 2012r.udar niedokrwienna,w2013 umiarawany na kardiologii. Czy to coś poważnego??

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wynik świadczy o tym, że mąż nie ma zapalenia płuc. Wynik powinien być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!