Co oznacza wynik badania serca 32-latki?

Rytm zatokowy jest rytmem wiodącym przez cały czas trwania, widoczna prawidłowa modulacja dobowa HR, 14% pobudzen stanów arytmia komorowa pod postacią 17600 pojedynczych , monotypowych (LBBB kije) PVCs dość równo rozłożonych w czasie doby w 1/5 układających się w krótkie wstawki głównie trigeminii komórkowej , rzadziej bigeminii 6 par komorowych. Średnia z doby akcji serca 88/min (44-145/min). 1 SVPC. Bez zaburzeń przewodzenia p-k i cech preekscytacji. Bez pauz >2000ms , max 1600 ma - przerwa po PVC. Bez epizodów „ zdarzenie pacjenta „ poproszę o interpretacje .

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u kardiologa i ustalenie dalszego procesu diagnostyczno-terapeutycznego. a jakie są objawy?