Co oznacza wynik badania śledziony u 19-latki?

Witam mam pytanie mam 19 lat i borykam się z problemami śledziony ostatnio miałam badanie usg i wyszło ze mam powiększony narząd 157×63mm i we wnęce dodatkową śledzione 17mm.boje się jednak ze to coś powaznego miałam wymioty i plucie krwią oraz mocne zawroty głowy w ciąży nie jestem miałam badania ginekologiczne a to jest niepokojące poniewaz gdy leze czuje uczucie chodzenia w brzuchu dziwne bardzo jest to. Mam refluks rzołądkowo-przełykowy oprócz tego

Norma co do wielkości śledziony to do 12 cm długości. Ma Pani znacznie przekroczoną tą normę. Taka sytuacja może wymagać pogłębienia diagnostyki o np. TK jamy brzusznej, podstawowe badania krwi jak morfologia oraz parametry układu krzepnięcia oraz konsultacji hematologicznej. O wszystkim powinien zadecydować lekarz rodzinny.