TK śledziony 37-latki

TK "sięgająca okolicy wnęki dobrze odgraniczona zmiana o złożonej budowie, o wymiarach 66x55x70mm, niejednorodna, hypodensyjna z rozsianymi zwapnieniami, miejscami o policyklicznych zarysach, w fazie opóźnionej po 10 minutach, w znacznej części izodensyjna względem otaczającej ją pozostałej tkanki śledziony. Obr. mógłby odp. naczyniakowi krwionośnemu, ze wstecznymi zmianami płynowymi i zwapnieniami". Krew w normie, CRP wyniosło 6 Czy mam sie martwic, to cos bardzo powaznego? Prosze o odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Naczyniak śledziony to zmiana bez wątpienia łagodna. Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu wykonano tomografię, czy ma Pani jakiekolwiek niepokojące objawy, itd. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania - konieczne jest bowiem zestawienie wyniku z danymi klinicznymi.