Prośba o ocenę TK klatki piersiowej
prośba o ocenę TK klatki piersiowej TK klatki piersiowej z podaniem i.w.środka cieniującego: W obr. p. środkowego widoczna jest zmiana ognisk. o policyklicznych zarysach 8mm, nie można w jej obrębie wykluczyć obecności tkanki tłuszczowej - hamartoma? Poza tym płuca bez zagęszczeń miąższowych, bez zmian ogn. Tchawica,oskrzela główne,płatowe i segmentowe prawidłowe. Nie wykazano powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia ani wnęk. Reszta jest ok. Nie palę, jestem ogólnie zdrowa.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Witam,
Wskazana konsultacja specjalistyczna (torakochirugiczna?) z uwagi na obecnej tej zmiany ogniskowej - wymaga to dalszej diagnoztyki, ewentualnie usuniecia - ale to decyzja konsultujacych specjalistow.
Pozdrawiam!
Krzysztof Gryga