Co oznacza wynik badania tarczycy 61 letniej osoby?
Witam, wykonałam szereg badań i proszę o zinterpretowanie TSH-140mikrolitrów/ml FT3-1,77mikrolitrów/ml ft4-0,23 mikrolitrów/ml P/c(atpo)(009)2098IU/ml P/c(atg)(018)1041IU/ml USG tarczycy gruczoł o obniżonej echogeniczności,niepowiększony,z przerośniętą tkanką łączną płat prawy-16x28x39mm płat lewy-18x20x37mm węzły chłonne niepowiększone nadmieniam,że mam 61 lat

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Wyniki Pani badań wskazują na niedoczynność tarczycy, jednak nie należy ich interpretować w oderwaniu od stanu klinicznego pacjenta, dlatego konieczna jest wizyta u lekarza, który zlecił Pani badania. On będzie również mógł wdrożyć dalsze postępowanie i zalecić odpowiednie leczenie.