Co oznacza wynik badania tarczycy i co jest powodem zmęczenia?

Witam, od jakiegoś czasu jestem bardzo zmęczona, przespalabym cały dzień, miewam czasem problemy z zaśnięciem, czuję się obrzmiala, moja twarz jest taka spuchnieta i ulana, sucha skóra. Podejrzewam, że może to miec związek z tarczyca. Zrobiłam więc badania : 26lat, Tsh 1,68 norma: 0,55-4 ft3 4,16 norma: 3,5-6,5 Ft4 12,95 norma: 11,5- 22,7 Mam się czym niepokoic?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wyniki poziomów hormonów tarczycy są w granicach normy, jednak Pani objawy są niepokojące, jak sama Pani zauważyła (przewlekłe zmęczenie może towarzyszyć np. cukrzycy). Warto zgłosić się do lekarza rodzinnego. Po ocenie Pani stanu klinicznego będzie mógł zlecić badania dodatkowe oraz skierować na dalszą diagnostykę, ewentualnie zlecić odpowiednie leczenie.