Co oznacza wynik badania TK kości udowej u 21-latka?

Co to może oznaczać? W badaniu TK w odcinku dalszym kości udowej od strony przyśrodkowej w regionie przynasady i kłykcia przyśrodkowego uwidoczniono nieostro odgraniczoną zmianę o wymiarach w płaszczyźnie skanu 42x40mm, CC-67mm, która niszczy kość z przerwaniem ciągłości warstwy korowej od strony przyśrodkowej. Nie uwidoczniono obecności patologicznych odczynów okostnowych, ani odczynowej sklerotyzacji w otoczeniu. Ubytek kostny wypełnia lita masa, która nie wykazuje cech istotnego wzmocnienia pokontrastowego i nie zawiera zwapnień ani przestrzeni o gęstości płynowej, nieznacznie uwypukla się poza zarys kości od strony przyśrodkowej, bez widocznych cech destrukcji powierzchni stawowej kości. Pozostałe struktury badanego zakresu bez uchwytnych zmian.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u ortopedy - pilna i dalsze decyzje diagnostyczno-terapeutyczne

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.