Co oznacza wynik badania u dziecka z alergią?

Podejrzewałam u mojego 15-miesiecznego syna alergie na mleko. Zrobiłam mu panel pokarmowy z krwi i wynik jest następujący: f02 Mleko krowie 0,74 kU/L f76 Alfa-laktoalbumina <0,15 kU/L f77 Beta-laktoglobulina <0,15 kU/L f78 kazeina <0,15 kU/L e204 surowicza albumina wołowa 4,9 kU/L f79 gluten <0,15 kU/L Moje pytanie jest następujące: Czy syn jest rzeczywiście uczulony na mleko krowie (słyszałam, że wyniki poniżej 1kU/L nie oznaczają alergii)? Zastanawiam się, czy wynik potwierdzający alergię na surowicę albuminy wołowej nie jest fałszywie dodatni? Czy to możliwe? Wyelminowaliśmy mleko z naszej diety (nadal karmię syna piersią) i po tygodniu alergia nie minęła, a nawet się nasiliła.Występują krosty na twarzy, delikatne łzawienie i delikatny nieżyt nosa...

Lek. Michał Lenard

Wyniki badań nie wskazują na alergię na mleko. W celu odpowiedniej diagnostyki sugeruję wizytę u pediatry, który zbada syna, zleci podstawowe badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. W razie potrzeby skieruje syna do alergologa. Pozdrawiam!