Co oznacza wynik badania USG w 30 tygodniu ciąży?

Witam jestem w 30 tygodniu ciąży i ostatnio na wizycie u swojego lekarza dowiedziałam się iż u mojego dziecka robak móżdżku jest chyba za mały i kazano mi zrobić kolejne USG .Niecały miesiąc temu robiłam USG i nic nie stwierdzono bardzo się boje proszę o poradę

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

USG w trakcie ciąży jest bardzo trudnym technicznie badaniem. Wymiary dziecka ocenia się przez powłoki brzuszne matki, na dodatek dziecko jest zazwyczaj w ciągłym ruchu. Dlatego w razie wątpliwości badanie powtarza się za jakiś czas. W powtórnym badaniu nie stwierdzono odchyleń od normy, ale zawsze warto po urodzeniu dziecka wykonać ponowne usg, aby wyjaśnić wątpliwości. W razie pytań zawsze może Pani skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym.