Co oznacza wynik badania USG ciąży i obwód główki?

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyniku badania USG ciąży (21w4d). BPD 51, HC 158, AC 159, GL 37, waga 440g. Czy te wyniki są prawidłowe? Obwód główki odpowiada 20 tc, reszta parametrów odpowiada 21 tc i kilka dni. Lekarz nie stwierdził nieprawidłowości ale martwi mnie ta mała główka. Proszę o pomoc

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeśli specjalista nie stwierdził nieprawidłowości, to nie ma powodów do zmartwień. ;) USG jest dokładnym badaniem ale zawsze pomiary mogą nie być idealne, ze względu na trudności techniczne - po prostu dziecko w brzuchu się rusza. Jeżeli jednak jest Pani zaniepokojona zawsze można porozmawiać z lekarzem prowadzącym - na pewno wszystko wyjaśni.