Co oznacza wynik badania w 38 tc?

Dzień dobry. Bardzo się niepokoję. Miałam badanie w 38,0tc i wymiary bardzo odbiegają od wieku ciążowego. Fetometria BPD-90mm, co odpowiada 36,3tc HC-315mm, co odpowiada35,3tc AC-308mm, co odpowiada 34,6tc FL-71mm, co odpowiada 36,4tc Wada 2700 gram, to jest z opisu Usg. Lekarz nic mi nie powiedział. Proszę o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Badanie usg w 38 tyg ciąży jest trudne technicznie do przeprowadzenia. Błędy w pomiarach mogą wynosić nawet 15%, co może oznaczać, że Pani dziecko jest jak najbardziej w normie! Jeżeli lekarz prowadzący nie widzi powodów do niepokoju, to Pani również nie powinna się martwić. Jeżeli zaś ma Pani jakieś pytania co do stanu dziecka, to najlepiej wyjaśniać wszystko u źródła czyli u lekarza prowadzącego.