Co oznacza wynik badania wycinków żołądka u 28-latka?

Witam miałem badanie gastroskopii i brane wycinki do badania histopatologicznego. Prosiłbym o ile to możliwe o interpretacje: Dystonia Cardiae. Reflux biliaris. Gastritis chronica corporis. Gastritis chronica non activa minoris gradus. Metaplasia intestinalis absenta. Astrophia mucosae absenta. Erytrorrhagiae subepitheliales.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pana wynik wskazuje na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Zawsze taki wynik należy oceniać mając znajomość stanu klinicznego pacjenta, dlatego wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego jest niezbędna.