Co oznacza wynik badania żołądka 50-latki?

"Żołądek (kąt): metaplasia intestinalis et focus necroticus. Z uwagi na sugestię kliniczną konieczne ponowne pobranie wycinków. Karmin (-). Żołądek (antrum): gastritis chronica Karmin (-). " Co to oznacza? Jak można z tym walczyć?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W badaniu stwierdzono przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Ponadto zalecono ponowne pobranie wycinków ze względu na nieprawidłowy obraz błony śluzowej żołądka w okolicy kąta - być może lekarz stwierdził niepokojące objawy. Powinna Pani z wynikiem udać się do lekarza, który zlecił badanie a on, po ocenie Pani stanu klinicznego, będzie mógł wdrożyć odpowiednie postępowanie.