Co oznacza wynik biopsji płuc?

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy biopsji płuc. Miałam robione trzy biopsje, w tym jedną gruboigłową. Wynik badania histopatologicznego:nasilone włoknienie, przewlekłe śródmiąższowe nacieki zapalne i zdegenerowane makrofagi w świetle pęcherzyków płucnych. Obecnie niewielkie ogniska martwicy z palisadowato ułożonymi na obwodzie makrofagami. Nie stwierdzono rozrostu nowotworowego. Nie stwierdzono ukształtowanych ziarniaków. Wykonano badania dodatkowe(CKPAN, CD68, barwienie Ziehla-Neelsena i GMS) nie stwierdzono obecności patogennych drobnoustrojów. Co mnie niepokoi to, to, że przy samym wkłuciu igły, zmiana się rozsiewała. Jaką chorobę można podejrzewać i jakie badania należałoby zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę kierować się zaleceniami prowadzącego diagnostykę lekarza chorób płuc.
a jakie objawy? czy była konsultacja reumatologa

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.