Co oznacza wynik RTG płuc 63-letniej osoby?

Witam, nie dawno byłem na prześwietleniu płuc i wykazało mi "W prawym górnym polu płucnym pasmowate zagęszczenie. Wzmożony rysunek śródmiąższowy płuc." czy to coś poważnego i da sie to wyleczyć ? wizytę w poradni mam w styczniu ;/ mam 63 lata

Lek. Tomasz Budlewski

a jakieś objawy? jaki powód powyższego badania? czy była wykonywana spirometria? wskazana wizyta u lekarza rodzinnego