Co oznacza wynik biopsji szpiku kostnego w rozpoznaniu histopatologicznym?

co oznacza wynik biopsji szpiku kostnego w rozpoznaniu histopatologicznego - CD34- negatywne, CD 117 pojedyncze komórki, ECD , CD 71 ok.30%, MPO ok.60% FVIII pojedyncze megakariocyty, żelazo- bez obecności złogów, Bez cech MDS EB. Poziom zelaza, feratyny. A wynik wstępny jest taki -Szpik normalno komórkowy, na niewielkim obszarze bogato komórkowy. Linia granulocytarna obecna, lecz relatywnie uboga- przesunięcie w lewo. Pojedyncze wysepkie rytoblastów oraz pojedyncze megakriocyty. Bez włóknienia. Chciałbym się zapytać czy tymi wynikami trzeba się martwić gdyż jak poprzednio juz pisałem to mi strasznie uciekają wyniki krwi w dół. Prosił bym o odpowiedź za którą z góry serdecznie dziękuję.

Lek. Michał Lenard

Wynik badania musi być oceniony przez hematologa z uwzględnieniem pozostałych badań i Pana stanu klinicznego. Pozdrawiam!