Co oznacza wynik biopsji tarczycy 37-latki?

Miałam wykonaną biopsję cienkoigłową guza tarczycy w wyniku napisano: W krwistej treści widoczne są liczne płaty i grupy drobnych komórek pęcherzykowych w większości z cechami metaplazji oksyfinej ok 60% oraz rozproszone limfocyty.Brak koloidu.Obraz mikroskopowy nie spełnia wszystkich kryteriów jednak nasuwa podejrzenie nowotworu pęcherzykowego oksyfilnego. Czy w takiej sytuacji operacja jest konieczna czy jest jakiś inny sposób leczenia?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza endokrynologa lub chirurga endokrynologicznego i kierowanie się jego zaleceniami