Wynik biopsji tarczycy u 24-letniej osoby

Witam, Wyniki biopsji tarczycy: 1) zm. o wym 2,6x1,3 cm - koloid, płaty komórek pęcherzykowych tarczycy bez cytologicznych cech złośliwości oraz pojedyncze histocyty. 2) zm. o wym. śr. 1 cm - płaty komórek pęcherzykowych tarczycy bez cytologicznych cech złośliwości, kilka z cechami metaplazji oksyfilnej, pojedyncze limfocyty i pojedyncze histiocyty. Czy operacja będzie konieczna? Utrzymuje mi się też stan podgorączkowy (ok. 2 mies) odkąd zaczęła boleć mnie szyja i guz zaczął być wyczuwalny.

Aleksander Ropielewski

Z racji na obecnośćobjawówzwiązanych z guzem najpewniej i tak bedziekonieczne leczenie operacyjne. Wyniki badania histopatlogicznego nie budzą niepokoju.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że w tym momencie operacja nie jest konieczna. Konieczna jest odpowiednia kontrola i powtórzenie badań. Proszę udać się do lekarza endokrynologa.