Co oznacza wynik krzywej cukrowej u kobiety w 26. tygodniu ciąży?

Witam, Jestem w 26 tygodniu ciąży. Do wizyty u ginekologa pozostało kilka dni, wiec proszę o interpretacje wyników badania krzywej cukrowej: Na czczo: 79 mg Po godzinie: 143 mg Po dwóch: 157 mg Z góry dziękuje. Pozdrawiam, Paulina

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Glikemia w 2 godz. jest zbyt wysoka (norma 153-199) co może oznaczać cukrzycę ciążową, ale niezbędna jest ocena lekarza, który kierował Panią na badania, ponieważ wyniki zawsze należy interpretować w powiązaniu ze stanem pacjenta.