Co oznacza wynik MR 29-latki?

Witam, odebrałam wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa. Badanie MR kręgosłupa C wykonano w płaszczyznach strzałkowych i osiowych w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencji z sytuacja tkanki tłuszczowej. Zniesienie lordozy. W obrazach T2-zależnych obniżony poziom sygnału w tarczy miedzykregowej C5/C6. Obniżona wysokość tarczy miedzykregowej C5/C6. Szerokość kanału kręgowego na poz. C5/C6 - 11 mm. Prawoboczna przepuklina krążka m-c do 4 mm na poz. przestrzeni m-c C5/C6 do prawego otworu m/k z uciskiem nerwy w jego świetle. Poza tym prawidłowy obraz korzeni nerwowych w obszarze otworów miedzykregowych. Obraz rdzenia kręgowego w widocznym odcinku prawidłowy. Wnioski PJM C5/C6. Do lekarza idę dopiero w sierpniu. Chciałabym wiedzieć czy to coś poważnego i jak wygląda ewentualne leczenie? Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Przepuklina jądra miażdżystego powoduje ucisk na struktury nerwowe, co może dawać objawy mrowienia, lub bólu. W większości przypadków leczenie polega na rehabilitacji, wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń i korzystaniu z zabiegów fizjoterapeutycznych. W cięższych przypadkach konieczne jest leczenie operacyjne. U Pani najpewniej operacja nie będzie potrzebna, jednak o sposobie leczenia ostatecznie zdecyduje Pani lekarz prowadzący. Pozdrawiam!