Co oznacza wynik MR 29-latki?
Witam, odebrałam wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa. Badanie MR kręgosłupa C wykonano w płaszczyznach strzałkowych i osiowych w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencji z sytuacja tkanki tłuszczowej. Zniesienie lordozy. W obrazach T2-zależnych obniżony poziom sygnału w tarczy miedzykregowej C5/C6. Obniżona wysokość tarczy miedzykregowej C5/C6. Szerokość kanału kręgowego na poz. C5/C6 - 11 mm. Prawoboczna przepuklina krążka m-c do 4 mm na poz. przestrzeni m-c C5/C6 do prawego otworu m/k z uciskiem nerwy w jego świetle. Poza tym prawidłowy obraz korzeni nerwowych w obszarze otworów miedzykregowych. Obraz rdzenia kręgowego w widocznym odcinku prawidłowy. Wnioski PJM C5/C6. Do lekarza idę dopiero w sierpniu. Chciałabym wiedzieć czy to coś poważnego i jak wygląda ewentualne leczenie? Pozdrawiam

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Przepuklina jądra miażdżystego powoduje ucisk na struktury nerwowe, co może dawać objawy mrowienia, lub bólu. W większości przypadków leczenie polega na rehabilitacji, wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń i korzystaniu z zabiegów fizjoterapeutycznych. W cięższych przypadkach konieczne jest leczenie operacyjne. U Pani najpewniej operacja nie będzie potrzebna, jednak o sposobie leczenia ostatecznie zdecyduje Pani lekarz prowadzący. Pozdrawiam!