Co oznacza wynik MR głowy u 57-latki?

Proszę o pomoc . Co oznacza opis MR głowy z kontrastem po nagłej utracie słuchu i szumach w prawym uchu. Po dożylnym podaniu kontrastu w obrębie mózg owia i opon nie wykazano ognisk patologicznego wzmocnienia. Komórki sutkowate piramid kości skroniowych są bezpowietrzne wypełnione płynem obraz wskazuje na zmiany zapalne. Niewielkie strefy pasmowate płynu widoczne są także w zakresie jam bębenkowych . Przyścienne i odcinkowo polipowate pogrubienie błony śluzowej na dnie obu zatok szczękowych. Wcześniej przed rezonansem zastosowano leczenie schematem Stennerta ,Komora Hiperbaryczna dDexaven do jamy bęben kowej bez porawy w odzyskaniu słuchu. Czekam na konsultacje z opisem MR. Będę wdzięczna za odpowiedź bo bardzo się martwię.

Wymaga Pani pilnej konsultacji z laryngologiem. Obecność płynu może świadczyć zarówno o aktywnym, jak i przebytym zapaleniu. Być może konieczne będzie leczenie przeciwbakteryjne, jednak decyzję podejmie lekarz, który Panią zbada i postawi diagnozę.