Co oznacza wynik MR kolana 28-latka?

Witam ostatnio bolało mnie kolano i zrobiłem rezonans. I o to wyniki. Nieznacznie zwiększona ilość płynów w jamie stawu nie stwierdzono cech przerostu błony maziowej . Staw Udowo rzepkowy z cechami nie prawidłowego ukształtowania obraz asymetrii powierzchni obciążanych hipoplastyczny kłykiec przysrodkowy. Spłycenie bruzdy między kłykciowej . Kąt między klykciowy 170 stopni . Zagłębienie bruzdy zniesione. Obraz nieprawidłowego ukształtowania. Cechy przypracia nieznacznie zlaterslizowanej rzepki do kłykcia bocznego w okolicy tej cechy zmian niejednorodności bez obrazu , redukcji szerokości warstwy chrzastnej z jej znaczną niejednorodność i obrazem zmian selektorycznych. W zakresie warstwy pod chrzęsnej .rzepka typ iii wg Wiberga. Ustawienie rzepki jest prawidłowe wskaźnik is przekracza 1.2 obraz ograniczonego przylegania powierzchni chrzęstnych w pozycji spoczynkowej. Obecny ale nie poszerzony fałd maziowy przysrodkowy. Nie stwierdzono cech pęknięcia w zakresie rogów o korzeni łąkotki bocznej oraz przysrodkowej korzenie rogów o zachowanej ciągłości. Łąkotka przysrodkowa w zakresie rogu tylnego w strefie obwodowej z cechami zmian wsteczny poza tym bez cech uszkodzenia o charakterze pęknięcia. Powierzchnie elementów chrzęstnych stawu Udowo piszczelowego w zakresie możliwym do oceny w badaniu niskopolowym o prawidłowych zarysach. Acl pcl o zachowanej ciągłości. Acl jest niejednorodne o zarysach zmieniono obrzękowo .kompleksy mcl oraz lcl o zachowanej ciągłości niejednorodne . Wn w zakresie dostępnym badaniu nisko polowemu cechy Nie prawidłowego ukształtowania w zakresie stawu udowo rzepkowego. Możliwa przyczyna zmian przeciążeniowych w turnie bolesnosci. Co o tym myśleć. ? Mam nadzieję że żadna operacja mnie nie Czeka dopiero 2 miesiące temu miałem operację prawego. Rekonstrukcje acl i szytą łąkotke przysrodkową.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena przez ortopedę i ustalenie możliwości terapeutycznych.