Wynik i opis badania stawu udowo-rzepkowego

Proszę o interpretację .Staw udowo rzepkowy z cechami nieprawidłowego ukształtowania z uwagi na pozycje rzepki - rzepka jest w wższym ustawieniu (tylko częściowe przyleganie powierzchni chrzęstnych stawu udowo rzepkowego) -wskaźnik IS>1,2.Bruzda miedzykłykciowa jest asymetryczna-cechy hipoplastycznego ukształtowania kłykcia przyśrodkowego i przodującego kłykcia bocznego-(bez cech lateralizacji rzepki). W okolicy przyparcia powierzchni obciążanej bocznej-obraz nierównej warstwy chrzęstnej ale bez cech zmian ubytkowych czy istotnych wstecznych w zakresie warstwy pod chrzęstnej.Obecny niewielki(typ I wg Skakibarry)fałd maziowy przyśrodkowy-nie stwierdzono cech zmian obrzękowych fałdu-nie stwierdzono cech konfliktu z powierzchniami Niejednorodność strefy obwodowej rogu tylnego łakotki przyśrodkowej-cechy zmiany o charakterze początkowego zwyrodnienia śluzakowatego, poza tym. Niejednorodność strefy obwodowej rogu tylnego łakotki przyśrodkowej-cechy zmiany o charakterze początkowego zwyrodnienia śluzakowatego, poza tym.W zakresie rogów i korzeni łakotek oraz ich trzonów nie stwierdzono cech zmian wstecznych czy obrazu rozwarstwienia. W zakresie możliwym do oceny w systemie niskopolowym obraz prawidłowej warstwy chrzestnej w zakresie warstwy obciążanej kłykci przyśrodkowych kości udowej i piszczelowej ACL oraz PCL o zachowanej ciągłości.Obraz prawidłowych elementów kostnych stawu(młodzieńcze ukształtowanie nasad).Poza tym przedział przedni tylny oraz boczny i przyśrodkowy stawy kolanowego bez uchwytnych zmian patologicznych

Piotr Pilarski

Zalecenia można przekazać tylko z pomocą wywiadu i badania lekarskiego. Sugeruję wizytę u ortopedy.

Pozdrawiam.