Co oznacza wynik MR kręgosłupa?
MR;Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z tendencjia kregoslupa do tworzenia kyfozy.Krazek miedzykregowy na poziomie VC3/VC4 tworzy dyskretna wypukline centralno-lewostronna,ktora modeluje worek oponowy.Na poziomieVC4\VC5 i VC5\VC6 i VC6\VC7 widoczne sa centralne wypukliny krazkow w nieznacznym stopniu modeluja worek oponowy.dyskretnie obnizona jest wysokosc krazka miedzykregowego na poziomie VC5\VC6 na skutek rozpoczynajacych sie zmian degeneracyjnych.co to oznacza/ Co dalej mam robic?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.