Co oznacza wynik MR kręgosłupa 19-letniej osoby?
L1-L4: Niewielkie uwypuklenia krążków międzykręgowych, powodują modelowanie worka oponowego. L4-S1:Uogólnione uwypuklenia krążków międzykręgowych powodują niewielkie zwężenie otworów międzykręgowych.Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych.Kanał kręgowy bez cech zwężenia .Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Stożek końcowy rdzenia bez zmian ogniskowych. Czy może Pani zinterpretować te wyniki badania MR kręgosłupa lędźwiowo- krzyzowego ?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
A jakie objawy? Konieczna łączna interpretacja powyższego wyniku z bezpośrednim badaniem klinicznym