Co oznacza wynik MR kręgosłupa 40-letniego mężczyzny?

W badaniu MR stwierdza się: - na poziomach L2/L3, L3/L4 oraz L4/L5 niewielkie okrężne uwypuklenia krążków międzykręgowych modelujące brzuszną powierzchnię worka oponowego i nieznacznie zwężające światło otworów międzykręgowych - na poziomie L5/S1 okrężne uwypuklenie krążka międzykręgowego z jego centralną pjm, modelowaniem brzusznej powierzchni worka oponowego i zwężeniem światła otworów międzykręgowych - cechy modelowania nerwów rdzeniowych na wysokości zachyłków bocznych i otworów międzykręgowych - obniżenie wysokości i dehydratację krązka międzykręgowego L5/S1 - pozostałe przestrzenie międzykręgowe objęte badaniem bez cech obecności pjm - poza tym kanał kręgowy oraz otwory międzykręgowe bez cech stenozy - lordoza lędźwiowa znacznie spłycona - rdzeń kręgowy i stożek rdzenia o prawidłowej intensywności sygnału - torbiele oponowe do 16mm na wysokości S2 - na poziomie L5/S1 cechy przebudowy okołoblaszkowej Modic typu 1 Badanie zasugerowne przez terapełtkę wykonane w CMM Łódź, proszę coś więcej napisać, odnieś się do tych wyników jak również powiedzieć gdzie mam teraz iść z tymi wynikami i jakie mogą mnie czekać zabiegi, terapia aby polepszyć mój kręgosłup bo jak na razie to odczuwam cały czas ból raz mniejszy a jak więcej popracuję, ciężej to większy, problem ze wstaniem rano i ubraniem skarpetki wtedy mam.

Liczne zmiany zwyrodnieniowe, wypukliny, torbiele. Najlepiej konsultować się z neurochirurgiem, który może zdecydować czy wskazany jest zabieg. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.