Co oznacza wynik MR kręgosłupa 47-latki?

MR kręgosłupa lędźwiowego w sekwencjach TSE T1, T2, STIR, warstwami grubości 4 mm, wpłaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.Obniżenie przestrzeni m-kregowych L3-L4, L4-L5, L5-S1.Dehydratacja krążków m-kregowych L3-S1.Na poziomie Th12-L1 widoczna jest szerokołukowa przepuklina krązka m-kręgowego do kanałukręgowego na głebokość około 3mm.Na poziomie L3-L4 widoczna jest szerokołukowa przepuklina krązka m-kręgowego do kanałukręgowego na głebokość około 3mm.Na poziomie L4-L5 widoczna jest szerokołukowa przepuklina krązka m-kręgowego do kanałukręgowego na głebokość około 3mm.Na poziomie L5-S1 widoczna jest szerokołukowa przepuklina krązka m-kręgowego do kanałukręgowego na głebokość około 3mm. Cechy uszkodzenia pierścienia włóknistego.Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych.Poza tym sygnał i wysokość trzonów kręgowych w normie.Stożek rdzenia na poziomie Th12Sygnał i szerokość rdzenia w normie.Zawartość ogona końskiego prawidłowa.Wymiar strzałkowy kanału kręgowego zachowany w granicach normy Prosze o łopatologiczne wytłumaczenie opisu

Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lędźwiowego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.