Co oznacza wynik MR kręgosłupa u 43-latki?

Witam proszę o interpretację opisu MR odcinka lędźwiowego kobieta lat 44 Kręgi przejściowe na pograniczuTh/L oraz L/S przebieg zaburzeń matameryzacji. W trzonach pojedynczych kregow guzki Schmorla. Objawy Baatrupa w L3 i L5..Dyskretne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w kręgosłup. lędźwiowym typu spondylosis deformacji. Odcinkowe zwapnienia w wieziadle podłużnym przednim kregoslupa oraz drobne przetrwałe jadra kostnienia blaszek granicznych trzonów górnych kręgów lędźw.Tylna pośrodkowa przepuklina L4 L5 uciekająca worek oponowy wym.strzalkowym do 5-6mm.z tendencją do wytworzenia sekwestru z otworów m-K z zaznaczonymi cechami konfliktu korzeniowego .Pogrubienie więzadeł żółtych kręgosłupa. Zmniejszenie rezerwy kanalu kregowego na poziomie L5 -S1 drobna szerokopostaciowa tylno-pośrodkowa przepuklina krążka m-K z modelowaniem worka oponowego przyleganiem do prawego korzenia S1.Swojego okropnego bólu nie będę odpisywać :( Czy mam się czego bać? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna Wizyta u lekarza neurochirurga po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie