Co oznacza wynik MR po zatruciu?

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyników badań rezonansu po zatruciu CO2 w 2016 roku: Skorupy w częściach górnych oraz gałki blade na całym ich obszarze obustronnie o nieznacznie podwyższonym sygnale w obrazach T1 - zależnych; ponadto na tym obszarze w obrębie skorup pasmowate blizny naczynia pochodne z obecnością hemosyderyny na obrzeżach, a gałki blade w całości o obniżonym sygnale w T2 i SWI - obraz zmian MR odpowiada zmianom zejściowym (faza przewlekła) z cechami przebytego krwawienia po przebytym zatruciu CO; obniżenie sygnału gałek bladych w obrazach T2 i SWI najprawdopodobniej spowodowane odkładaniem żelaza w ich obrębie. Cech ograniczenia dyfuzji jak i nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego nie wykazano. Poza tym: - Drobne torbiele wlk. do 3 mm w szyszynce - Przymózgowe przestrzenie płynowe nieposzerzone - Struktury pośrodkowe nieprzemieszczone - Układ komorowy nieposzerzony, symetryczny - Struktury tylnego dołu czaszki bez zmian w badaniu - Po dożylnym podaniu środka kontrastującego ognisk nieprawidłowego wzmocnienia nie wykazano; przepływ przez zatoki żylne mózgowia zachowany, bez cech zakrzepicy, - Zatoki przynosowe prawidłowo powietrzne

Lek. Tomasz Budlewski

czy było wcześniejsze badanie które można byłoby porównać? proszę koniecznie zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie.