Co oznacza wynik rezonansu kręgosłupa lędźwiowego?

Witam serdecznie. Jestem 42 letnią pielęgniarką, która z bólami kręgosłupa boryka się od długiego już czasu. Niestety ostatnio dołączyły się dolegliwosci, które mnie powaznie zaniepokoiły. Zaczęło się od przemijającego drętwienia i mrowienia nóg. Trwalo to ok 2-3 tyg., po czym dołaczyły sie bóle i drętwienia kończyn dolnych. Szczegolnie stóp. Bóle nasilają sie po wysiłku i dłuższym chodzeniu. Obecnie od tygodnia dołączyły się ostre bóle w okolicy krzyżowo-lędźwiowej. Skierowano mnie na rezonans i oto wynik: Odprostowanie lordozy lędżwiowej. Na poziomie L3/L4 widoczna jest szerokopodstawna wypuklina krążka m-k z cechami ucisku worka oponowego. Na poziomie L4/L5 widoczna jest pośrodkowo-lewoboczna przepuklina krążka m-k uciskająca centralnie worek oponowy i korzeń nerwowy po str.lewej. Na poziomie L5/S1 widoczna jest duża pośrodkowo-prawoboczna przepuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy i prawy korzeń nerwu S1. Zmiany degeneracyjne krążków L3-S1 ze zwężeniem szczelin m-k i osteofitami na krawędziach brzeżnych sąsiadujących trzonów. Na poziomie segmentu S2 kości krzyżowej widoczna jest torbiel okołokorzeniowa 2,3-1cm. Poza tym wewnątrz kanału kręgowego zmian nie wykazano. Z góry dziękuję za jakąś podpowiedz co do postępowania. Pozdrawiam, Jola
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Ponieważ Twoje pytanie dotyczy prośby o interpretację wyników badań nie możemy na nie odpowiedzieć, gdyż przekracza to kompetencje naszego portalu.
Skonsultuj wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając możliwość przeprowadzenia ewentualnych badań, będzie mógł właściwie je zinterpretować i ocenić Twój stan zdrowia.