Co oznacza wynik RTG 38-latki?
Mezczyzna 38 lat. Opis badania rtg: W polu dolnym prawym pasmowate cienie, w przyleganiu obszar zmniejszonej przejrzystosci o wymiarach okolo 35×28 mm - obraz o niejasnym charakterze. Poza tym pluca bez zageszczen miazszowych. Sylwetka serca w granicach mormy. Zatoki przeponowo- zebrowe wolne. 3 TYG TEMU PRZECHODZILEM GRYPE NA POGRANICZU ZAPALENIA PLUC? Co to moze oznaczac? Dziekuje za odp.

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Takie zmiany mogą wynikać z przebytego zapalenia płuc (zmiany radiologiczne utrzymują się dosyć długo), ale interpretacja zależy od sytuacji klinicznej pacjenta, dlatego powinien Pan zgłosić się z tym wynikiem do lekarza, który skierował Pana na badanie.