Co oznacza wynik RTG barku u 41-latka?

Dzień dobry, od kilku miesięcy odczuwam ból barku przy podnoszeniu i odchylaniu do tyłu z towarzyszącymi odrętwieniami i nerwobólami. Pierwszy lekarz ortopeda stwierdził wzrost w kaletce i osrzyknął. Nie wiele pomogło więc poszedłem do drugiego, który zalecił rehabilitację. Odbyłem szereg masaży i zabiegów "falą uderzeniową" oraz kurację lekarstwem z grupy przeciwzapalnych "diclo..." Widzę dużą poprawę ale wciąż ręka nie jest sprawna i w nocy boli. Zrobiłem aktualnie rentgen i mam w opisie stwierdzenie: klinowy kształt szpary stawu barkowo-obojczykowego - proszę o korelację z obrazem klinicznym" bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego opisu. Pozdrawiam

Nie odpowiem na pytanie odnośnie badania RTG - tu powinien wypowiedzieć się ortopeda. Jednak jeśli ręka jest słabsza, odczuwa Pan parestezje i promieniujące bóle, być może warto sprawdzić czy nie ma niedowładu, osłabienia odruchów,zaburzeń czucia, cech uszkodzenia nerwów lub korzeni. Wskazana konsultacja neurologiczna, ew. badanie przewodnictwa nerwowego - elektroneurografia ENG.
Pozdrawiam.